Obchodné podmienky on–line internetový obchod PETERI

Všeobecné obchodné podmienky

Prevádzkovateľ:

PETERI Gold s.r.o.

Tomášikova 26

821 01   Bratislava

IČO: 52500292

DIČ: 2121051119

E-mail: objednavky@peteri.sk

Obchodné informácie poskytujeme na uvedených kontaktoch:

E-mail: objednavky@peteri.sk, info@peteri.sk

Mobil:  +421 911 27 11 63

Prevádzkové hodiny:   

PO  09:00 – 18:00

UT  09:00 – 18:00

ST  09:00 – 18:00

ŠT  09:00 – 18:00

PI   09:00 – 18:00

SO – NE a sviatky:  podľa telefonickej dohody

(Ďalej len “prevádzkovateľ”)

Zákazník:

Zákazníkom je každá fyzická alebo právnická osoba, ktorá na on-line internetovom obchode www.peteri.sk kompletne dokončí objednávku (použitím tlačidla “potvrdiť objednávku”). Týmto úkonom sa zákazník zaväzuje k dodržiavaniu obchodných podmienok tu uvedených. Každý zákazník je povinný zoznámiť sa s obchodnými podmienkami pred samotným odoslaním objednávky. (Ďalej len “zákazník”)

Dostupnosť tovaru:

Ak máme tovar skladom, je našou snahou Vám tovar expedovať, v čo najkratšom možnom čase (24 hodín –  max. 3. pracovné dni). Pokiaľ sa jedná o výrobu šperku z dôvodu, že nie je skladom, alebo sa jedná o iné úpravy podľa priania zákazníka, prípadne výrobu na zákazku je doba dodania 2. – 4. týždne. O termíne dodania bude každý zákazník informovaný individuálne, hneď po prijatí objednávky, najneskôr do 24 hodín.

Informácie o tovare:

Všetky zlaté šperky sú vyrobené z drahého kovu zlata o rýdzosti 585/1000, 14 karátov, 750/1000 18 karátov a  999/1000 24 karátov. Výnimku predstavujú šperky v podlimitnej hmotnosti, ktorá sa pri zlate a platine predstavuje 0,5 g a pri striebre 2 g váhového limitu. Tieto šperky puncovému úradu nepodliehajú,  nemusia teda byť označené štátnou puncovou značkou, ale naopak je u nich povinné označenie rýdzosťou a zodpovednostnou značkou.

Výrobná a zodpovednostná značka:

Ide o jedinečné označenie registrovanej značky zlatníka, ktoré nám pridelil príslušný puncový úrad. Ide o vyrazené iniciály a vďaka tomuto označeniu je ihneď viditeľné, kto sa na výrobe nášho šperku podieľal. Našu výrobnú značku nájdete pod písmenami PZ a dávame ich na všetky šperky, ktoré vyrobíme. Značku je možné používať iba pre označovanie nami vyrobeného výrobku, alebo nami skomponovaného tovaru.

Potvrdenie objednávky:

Objednávka je prijatá do 24 hodín, potvrdenie objednávky je zasielané e-mailom. V prípade nezrovnalostí či nejasností budete kontaktovaní písomne, alebo telefonicky.

Dodanie tovaru:

Objednaný tovar zasielame prostredníctvom Vami zvoleného spôsobu doručenia tovaru a to, Slovenskou poštou, ako cenný a poistený balík, alebo alternatívneho dopravcu -kuriérom.

Tovar je zaslaný na adresu uvedenú v objednávke, preto si prosím uvádzajte adresu na doručenie, kde sa budete v doobedňajšom čase nachádzať. Poštovné a balné je 5 € na objednávku, pokiaľ nie je uvedené inak. Tovar je za týchto podmienok dodávaný pre Slovenskú Republiku.

Prevzatie tovaru:

Pri prevzatí balíčka od zamestnanca Slovenskej pošty alebo zamestnanca alternatívneho dopravcu/kuriéra, máte právo si balíček skontrolovať, či nie je mechanicky poškodený. V prípade poškodenia, máte možnosť uplatniť u Slovenskej pošty alebo alternatívneho dopravcu/kuriéra podať reklamáciu. Za poškodenie zásielky počas jej dopravy k zákazníkovi, nenesie zodpovednosť predávajúci on-line internetového obchodu PETERI, ale je na strane dopravcu. Potvrdením, ďalej len podpisom dodacieho listu zákazník súhlasí s prevzatím tovaru a potvrdzuje, že dorazil tovar bez akéhokoľvek mechanického poškodenia.

Tovar zaslaný späť formou dobierky nebude prijatý!

 

Odstúpenie od zmluvy

Právo prevádzkovateľa na odstúpenie:

Prevádzkovateľ on – line internetového obchodu PETERI  má právo odstúpiť od zmluvy do okamihu odoslania zásielky, a to kvôli nedostupnosti tovaru, či výraznej zmeny jeho ceny. V takom prípade je však povinný zákazníka kontaktovať písomne e- mailom, alebo telefonicky a dohodnúť sa na ďalšom postupe v riešení problému.

 

Právo zákazníka na odstúpenie:

On – line internetový obchod PETERI, www.peteri.sk Vám poskytuje podľa Občianskeho zákonníka ochrannú lehotu 14. dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu. Ak sa rozhodnete využiť túto možnosť, pošlite nám doporučene tovar, ako poistený balík a ceninu vrátane dodacieho listu, faktúry alebo sprievodného listu späť na našu adresu PETERI Gold s.r.o., Tomášikova 26, 821 01  Bratislava.

Tovar nesmie niesť známky používania či poškodenia a  jeho vrátenie je potrebné v pôvodnom (darčekovom) obale.

Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo neprijať vrátené zásielky zaslané na dobierku alebo tovar, ktorému chýba pôvodný obal, záručný list, faktúra, reklamačný protokol, alebo jeho obal (darčekové balenie), alebo tovar je akokoľvek inak poškodený, nosený.

Vrátenie finančnej čiastky za tovar poskytujeme úhradou na Vami zadaný bankový účet prevodom min. do 48 hodín a max. do 14 pracovných dní, alebo výmenou tovaru za výrobok zodpovedajúcej hodnoty. Samozrejme všetko po vzájomnej dohode medzi zákazníkom a prevádzkovateľom.

Ochrana osobných údajov zákazníka:

S osobnými údajmi je nakladané v súlade so zák. č. 122/2013 Zb. o ochrane osobných údajov a prípadne aj iných zákonov, v platnom znení a nie sú v žiadnom prípade využívané na iné účely, než podľa 250/2007 Zb.

Osobné údaje, vyplnené pri registrácii či objednávke tovaru, nie sú v žiadnom prípade poskytované tretej strane.

Registráciou do systému internetového obchodu www.peteri.sk dáva zákazník súhlas na uloženie svojich interných údajov do našej firemnej databázy, ktorá slúži len k rýchlejšiemu riešeniu ďalších budúcich objednávok, prípadne poskytovania zliav, alebo marketingových kampaní.

Každý zákazník má právo e-mailom požiadať o zrušenie svojho účtu – všetky informácie o jeho osobe budú následne zmazané z firemnej databázy.

Svoje osobné údaje môže zákazník tiež kedykoľvek zmeniť, a to prihlásením do zákazníckej administrácie.

E-mailové adresy, telefonické kontakty a adresy dodania zákazníkov, tiež nie sú v žiadnom prípade poskytované tretej strane.

Záverečné ustanovenia:

Tieto obchodné podmienky sú platné pre všetky kúpne zmluvy uzatvárané medzi prevádzkovateľom a zákazníkom a nadobúdajú platnosť dňa 25.07.2019. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo obchodné podmienky kedykoľvek zmeniť, pričom o existencii nového znenia upozorní registrovaných a nových zákazníkov na hlavnej stránke on-line internetového obchodu PETERI aspoň 30 dní  pred ich uvedením do platnosti.

 

V Bratislave, dňa  25.07.2019

Prílohy: